Haber

Diyarbakır’da çocuk nöbetini sürdüren aileler, çocuklarının teslim olmasını istiyor

Diyarbakır’da çocuk nöbetini sürdüren aileler, çocuklarına teslim olma çağrısında bulundu. Oğlunun 2015 yılında aldatılıp kaçırıldığını belirten Mevlüde Üçdağ, “İsrail’in Gazze’ye yaptığı zulmün aynısını 40 yıldır HDP ve PKK da bize yapıyor.”

3 Eylül 2019’da farklı illerden Diyarbakır’a gelen aileler, HDP il binası önünde çocuk nöbetlerine kararlılıkla devam ediyor. Oğlunun 1 Haziran 2015’te PKK tarafından aldatılıp kaçırıldığını söyleyen Mevlüde Üçdağ, oğlu için çadırda kaldığını ve 9 yıldır haber alamadığını belirtti. “İsrail’in Gazze’ye 40 yıldır yaptığı zulmün aynısını HDP ve PKK bize de yapıyor” diyen Üçdağ, “Çocuğumu almaya ne hakları var? 8-9 yaşındaki çocukların dağda ne işi var? Ben, eşim ve buradaki aileler hepimiz sağlığımızı kaybettik, o çocuk gidince “Bir gün o aile de yok olur, o ev ateşe verilir” dedi.

Kardeşi Süleyman Çetinkaya için yola çıkan kız kardeş Zekiye Bozdağ, 5 yıldır çadırda nöbet tuttuğunu belirterek, “Annem de sağlığını kaybetti ve hasta. Ben hiçbir zaman pes etmedim. Sonuna kadar savaşıyorum. Süleyman beni görürsen, duyarsan gel teslim ol.” – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu