Haber

Sırp Basketbolcu Borisa Simaniç’in Böbreği Ameliyatla Alındı

FIBA 2023 Dünya Kupası’nda Güney Sudan ile oynanan karşılaşmada dirseğinin karnına aldığı darbe sonucu yaralanan Sırp basketbolcu Borisa Simanic’in böbreği ameliyatla çıkarıldı.

Sırbistan Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, maç sırasında aldığı darbenin etkisiyle hastaneye kaldırılan 25 yaşındaki oyuncunun, geçtiğimiz hafta sonu ikinci kez ameliyata alındığı belirtildi. Tedavi sonrasında da devam eden komplikasyonlar nedeniyle.

Kulüp kariyerini İspanya’nın Zaragoza takımında sürdüren Simanic’in sağlık durumu hakkında bilgi veren milli grup doktoru Dragan Radovanovic, “Bu ikinci ameliyatın ardından her şeyin yolunda olmasını bekliyoruz.” terimleri kullandık.

Maçta Simanic’in vurulduğu pozisyonda bulunan Güney Sudanlı oyuncu Nuni Omot, rakibinden özür dileyerek, “Bir sporcu olarak durumun ciddiyetini anladığım için büyük pişmanlık duyuyorum. Kasıtlı bir hareket değildi. Hiçbir oyuncu böyle bir şey yaşamak istemez.” ifadelerini kullandı.

Filipinler, Japonya ve Endonezya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası’nın 30 Ağustos’ta oynadığı grup maçında Sırbistan, Güney Sudan’ı 115-83 mağlup etti.

selendi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu