Haber

Başkan Savran’dan Babalar Günü mesajı

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Babalar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm babaların ve baba adaylarının bu özel gününü kutladı.

Başkan Savran yaptığı açıklamada, aile kavramının iki temel direğinden biri olan babalığın karşılıksız sevgi ve özverinin simgesi olduğunu belirtti.

Savran, bizi biz yapan bedellerin başında gelen sevgi, saygı, hoşgörü, inanç ve barış gibi üstün erdemlerin sağlıklı bir ailenin en büyük teminatı olduğu güçlü aile kurumunun temeli olan babaların olduğunu belirtti. ve dolayısıyla sağlıklı bir toplum, yaptığı açıklamada:

“Karşılıksız sevginin en güzel örneklerini veren babalarımız, sonsuz sevgi ve özveriyle geleceğimize giden yolda bize yol gösteren ilk öğretmenlerimizdendir. Bizleri hayata hazırlayan, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen, sevgi ve hoşgörülerini her zaman paylaşan babalarımız, vazgeçilmez değerlerimiz, hayat zenginliğimizdir. Sadece bu anlamlı günde değil, her zaman babalarımızın kalplerine hayranlık duymalı, onlara saygı ve sevgimizi en güzel şekilde göstermeliyiz. Bu duygu ve kanla; Büyük emeklerle büyüttükleri sevgili evlatlarını ülkemiz uğruna feda eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin babaları başta olmak üzere ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmede büyük sorumluluk üstlenen tüm babaların ‘Babalar Günü’ ve tüm maddi-manevi imkanlarını hayatları boyunca aileleri için seferber eden tüm babalar. Kendilerini tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, keyifli ve huzurlu bir yaşam diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu